Zakończyło się Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży Pijarskiej

Od 23 do 29 lipca 2018 r. w Nagykanizsa na Węgrzech miało miejsce Wakacyjne Spotkanie Młodzieży Pijarskiej – PYM. Uczestniczyło w nim prawie 250 młodych ludzi związanych z duszpasterstwami pijarów z Białorusi, Czech, Słowacji, Rumunii, Węgier i Polski. W trakcie spotkania młodzież miała okazję doświadczyć wspólnoty modlitwy i chrześcijańskiej radości oraz poznać Węgry, uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach w grupach.


Tegoroczne spotkanie miało hasło „Z Tobą+” w nawiązaniu do hasła Pijarskiego Synodu Młodych, jaki przezywamy w Kościele i w naszym zakonie. Podczas PYMu miały miejsce spotkania w grupach nawiązujące do przewodniego hasła. W programie miały miejsce także trzy wyjazdy krajoznawcze: do Budapesztu, Keszthely oraz nad Balaton. Uczestnikom zostały zaproponowane także workshopy.

W spotkaniu uczestniczył także o. Zsolt Labancz, Prowincjał Węgierskiej Prowincji Zakonu Pijarów. PYM 2018 zakończył się w niedzielę Mszą św., która miała miejsce kaplicy budapesztańskiego klasztoru pijarów. Po niej uczestnicy rozjechali się do swoich domów.

Najliczniejszą reprezentacją była grupa z Polski – 100 osób z Bolesławca, Elbląga, Jeleniej Góry, Krakowa, Łapsz Niżnych, Łowicza, Poznania, Rzeszowa i Warszawy. W PYM-ie uczestniczyli także przedstawiciele młodzieży z Białorusi (17 osób).

Pojawiło się też mnóstwo zdjęć. Na www.mlodziez.pijarzy.pl oraz w innych miejscach ot choćby tutaj:
https://photos.app.goo.gl/Q4ANodPB81zqMTRL9

https://drive.google.com/…/1G1HWwKAopmqKeP9Uv-KKZOTjO5u-2DL9

Są także zdjęcia od Radka Niejeschleba https://www.zonerama.com/Fotky-galerie/Album/4513069

 Galeria zdjęćwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 387 razy
Opublikowano przez: Tomasz
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone