Wycieczka do Zielonej Góry

W piątek 6 października 2017 roku klasa IV z Zespołu Szkół Zakonu Pijarów z Bolesławca wybrała się na wycieczkę do Zielonej Góry. W wyjeździe uczestniczyło 20 dzieci oraz czworo opiekunów: dwoje nauczycieli: pani Anna Wiśniewska i o. Dominik Bochenek SP oraz dwoje rodziców: pani Bożena Roman i pan Paweł Grzesiak.

Wyruszyliśmy z Bolesławca o godzinie 8.00 rano. Pogoda za oknami autokaru nie była wprawdzie najpiękniejsza ale za to pogoda ducha była piękna. W trakcie podróży śpiewaliśmy różne piosenki chwaląc Pana Boga. Jak przystało na wyjazd do Zielonej Góry każde dziecko miało ze sobą zieloną chustę, która wyróżniała naszą grupę. Po przyjeździe na miejsce przeszliśmy spacerem przez starówkę następnie udaliśmy się do konkatedry zielonogórskiej gdzie mieliśmy możliwość celebracji Mszy świętej pierwszopiątkowej. Na koniec Eucharystii otrzymaliśmy prezent od siostry zakonnej posługującej przy katedrze, która pochwaliła naszą grupę za bardzo dobre zachowanie w świątyni. Tą niespodzianką były medaliki Niepokalanej.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było planetarium Wenus. W oczekiwaniu na nasz seans mieliśmy okazję zajrzeć do laboratorium światła, a także zobaczyć jak wyglądają różne planety naszego układu słonecznego. Następnie mogliśmy się zważyć na różnych planetach, a także na księżycu, na którym ważyliśmy niewiele ponad 10 kg! Nareszcie o godzinie 13.00 rozpoczął się nasz seans „Ziemia, Księżyc i Słońce”. Byliśmy zachwyceni pięknem kosmosu, który stworzył nasz dobry Bóg!
Następnie skierowaliśmy się do Centrum Przyrodniczego gdzie mogliśmy poznać i sami doświadczyć różnych praw fizyki i innych nauk przyrodniczych. Wizyta w tym centrum dostarczyła nam wiele radości. Po wszystkim był czas na spacer oraz posilenie się. Po całym dniu w godzinach wieczornych wróciliśmy do Bolesławca. Nasza wycieczka do Zielonej Góry była pięknym i pozytywnym doświadczeniem.
za: www.pijarzy.bolesławiec.plGaleria zdjęćwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 331 razy
Opublikowano przez: Krystyna
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone