Kościół w Oczakowie został ogłoszony Sanktuarium Czarnej Madonny

W niedzielę 27 sierpnia 2017 r., biskup odeski Bronisław Bernacki podniósł kościół parafialny w Oczakowie do godności Sanktuarium Czarnej Madonny nad Morzem Czarnym.

Po ubiegłorocznej konsekracji kościoła to kolejne znaczące wydarzenie w życiu Parafii w Oczakowie. Kościół w którym króluje Matka Boża Jasnogórska, umieszczona w pięknym ołtarzu w obrazie przekazanym przez ojców paulinów, za zasloną przedstawiającą scenę spotkania Maryi z Elżbietą, odsłanianym i zasłanianym przy dźwięku fanfar stał się kościołem sanktuaryjnym. Jego oficjalny tytuł brzmi Sanktuarium Czarnej Madonny nad Morzem Czarnym.

Wyniesienia do godności sanktuarium diecezjalnego dokonał ordynariusz diecezji ks. bp Bronisław Bernacki podczas liturgii, w której wzięli udział nie tylko wierni parafianie, ale także goście z Polski – rodacy o. Kazimierza Wójciaka z Rabki ubrani w stroje regionalne. Obecny był Konsul Generalny RP z Odessy z małżonką oraz o. Michaił, duchowny Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Kijowskiego. Mszę św. koncelebrowali liczni kapłani. Po obrzędach wstępnych ksiądz kanclerz odczytał dekret, a Ksiądz Biskup przekazał go, wraz ze Statutem Sanktuarium, o. Kazimierzowi.

Muzyczną oprawę liturgii zapewniała kapela góralska oraz oczakowski chór seniorów.

Po liturgii wszyscy uczestnicy uroczystości zgromadzili się na wspólnym posiłku przygotowanym przez parafian.Galeria zdjęć

Odwiedzono: 614 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone