SYNOD 2018


Opublikowano: 28 Marca 2018

Pijarski Synod w Polsce - www.pijarskisynod.pl Pijarski Synod w całym Zakonie - www.piaristsynod.org

więcej
Opublikowano: 4 Września 2018

Dokładnie za miesiąc, czyli 03.10.2018 roku, w Rzymie, rozpocznie się XV Zgromadzenie Ogólne Zwyczajnego Synodu Biskupów, poświęcone młodzieży. W związku z tym, 30 dni wcześniej, w ramach bliższego przygotowania do tego tak bardzo ważnego wydarzenia, rusza projekt modlitewny pod nazwą: „Niebo za ziemię”. Jest on bezpośrednią kontynuacją dziewięciomiesięcznej nowenny przed Synodem, która od stycznia 2018...

więcej
Opublikowano: 20 Lipca 2018

Ostatni miesiąc wakacji jest zarazem przedostatnim miesiącem, poprzedzającym rozpoczęcie Synodu o młodzieży w październiku 2018 roku. Niech w tym miesiącu towarzyszy nam postać błogosławionej, która zmarła pod koniec ubiegłego stulecia, 28 lat temu.

więcej
Opublikowano: 23 Sierpnia 2018

W Salamance zakończył się Pijarski Synod Młodych. W tych samych dniach, od 30 lipca do 2 sierpnia 2018 r. równoległe odbywały się synody na czterech kontynentach: dla Europy w Salamance, dla obu Ameryk w meksykańskiej Oaxaca, dla Afryki w Yaoundé w Kamerunie i dla Azji w Manili na Filipinach.  

więcej
Opublikowano: 23 Lipca 2018

Podczas ostatniego Konsystorza, który odbył się w Rzymie dnia 19.07.2018 roku, postanowiono, że dnia 14.10.2018 roku, w ramach odbywającego się w Rzymie Synodu o młodzieży, będzie miała miejsce uroczystość kanonizacyjna młodego Włocha. Uczestnikom Synodu wskazany zostanie rówieśnik młodzieży jako przykład do naśladowania w dążeniu do świętości. Chodzi o błogosławionego Nunzio Sulprizio. Żył on w pierwszej połowie XIX wieku....

więcej
Opublikowano: 19 Lipca 2018

14 lipca 2018 roku Papież Franciszek wyznaczył komisję przewodniczących, którzy będą kierowali obradami podczas Synodu Biskupów o młodzieży. Są to czterej kardynałowie: patriarcha Babilonii kard. Louis Raphaël Sako; arcybiskup Toamasina na Madagaskarze kard. Désiré Tsarahazana; arcybiskup Yangunu w Birmie kard. Charles Bo oraz arcybiskup Port Moresby w Papui Nowej Gwinei kard. John Ribat.

więcej
Opublikowano: 19 Lipca 2018

Lipiec – to kolejny miesiąc nowenny, przygotowującej do Synodu o Młodzieży. Patronem tego miesiąca, ze względu na przypadające w nim wspomnienie liturgiczne, jest błogosławiony Piotr Jerzy Frassati.

więcej
Opublikowano: 19 Lipca 2018

Dnia 19.06.2018 roku w Watykanie zaprezentowano dokument roboczy  Synodu Biskupów na temat młodzieży. Instrumentum laboris składa się z trzech rozdziałów. Pierwszy – „Poznać: Kościół słuchający rzeczywistości” – przedstawia portret współczesnej młodzieży, a także te wyzwania, z jakimi ona się zmaga. Drugi rozdział – „Interpretować: wiara i rozeznawanie powołania”...

więcej
Opublikowano: 19 Lipca 2018

W miesiącu czerwcu szczególną czcią otaczamy Najświętsze Serca Jezusa Chrystusa, które zostało zranione na krzyżu za grzeszników. W gronie świętych i błogosławionych jest wielu, których charakteryzuje pobożność chrystocentryczna. Przeżywając szósty miesiąc przygotowań do Synodu o młodzieży rozważajmy nowennę z bł. Albertem Marvellim, który swoją miłość do Jezusa wyrażał poprzez służbę bliźnim,...

więcej
Opublikowano: 5 Kwietnia 2018

Miesiąc maj przeżywamy z jednością z Maryją, Matką Bożą. Ale nie tylko. Kolejny, „majowy” miesiąc nowenny przed Synodem o młodzieży przeżyjmy w duchu pijarskim, w jedności z męczennikami pijarskimi.

więcej
Opublikowano: 29 Marca 2018

Oktawę Wielkanocną przeżywać można na różne sposoby, także w duchu modlitewnym. W ramach nowenny przed Synodem 2018 o Młodzieży zachęcamy do modlitwy tekstami czwartego rozważania. „Kwietniową” patronką rozważań została dwudziestoletnia karmelitanka,  święta Teresa od Jezusa „de Los Andes”.  

więcej
Opublikowano: 22 Marca 2018

W październiku bieżącego roku, w Rzymie odbędzie się Synod Biskupów na temat młodzieży. Wcześniej, bo w maju, w Warszawie odbędzie się Pijarski Synod „Z Tobą+”. Aktualnie natomiast, w Rzymie trwa przedsynodalne spotkanie młodzieży z Ojcem Świętym. Rozpoczęło się ono dnia 19 marca i potrwa do 24 marca 2018 roku. W spotkaniu tym bierze udział 315 młodych osób z 5 kontynentów. Każdy z uczestników...

więcej
Opublikowano: 5 Marca 2018

Przeżywamy trzeci miesiąc przygotowania się do Synodu Biskupów o Młodzieży, który rozpocznie się dnia 3 października 2018 roku w Rzymie. Patronem marca jest święty Gabriel od Matki Bożej Bolesnej ze Zgromadzenia Księży Pasjonistów.

więcej
Opublikowano: 2 Lutego 2018

Dnia 16.10.2016 roku Papież Franciszek przewodniczył na Placu świętego Piotra uroczystości kanonizacyjnej. Z siedmiu błogosławionych, ogłoszonych wówczas świętymi, najmłodszym był Józef Sánchez del Río, 15-letni męczennik z czasów prześladowań religijnych w Meksyku.

więcej
Opublikowano: 2 Lutego 2018

Kościół chilijski potrzebuje młodych, aby nim „wstrząsnęli" i pomogli być bliżej Jezusa - powiedział Franciszek w przemówieniu do młodych Chilijczyków w Narodowym Sanktuarium Manipú w Santiago de Chile.

więcej
Opublikowano: 4 Stycznia 2018

Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski, 2018 rok ogłoszony został w Polsce jako Rok Świętego Stanisława Kostki. Dlatego patronem pierwszego miesiąca, rozpoczynającego nowennę poprzedzającą Synod 2018 o młodzieży, wybrany został święty Stanisław Kostka. Niech jego świadectwo życia i wstawiennictwo wypraszają młodzieży całego świata potrzebne łaski, by właściwie przygotować się i owocnie przeżyć poświęcony im Synod.  

więcej
Opublikowano: 4 Stycznia 2018

Dnia 3 października 2018 roku w Rzymie, rozpocznie się XV Zgromadzenie Ogólne Zwyczajnego Synodu Biskupów na temat: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. Do tego wydarzenia powoli przygotowuje się zarówno Kościół powszechny, jak też lokalne wspólnoty zakonne i diecezjalne.

więcej

pierwszy (1-17) ostatni
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone