Święty jest zawsze uśmiechnięty - bal w Jeleniej Górze-Cieplicach

31 października br., w Jeleniej Górze-Cieplicach rozpoczęliśmy Bal Świętych mszą świętą w intencji dzieci, młodzieży oraz ich rodziców.

Przeżywając misterium spotkania z żywym Bogiem w kaplicy św. Anny przy ul. Zjednoczenia Narodowego, mogliśmy doświadczyć Boga - wielbiąc Go, słuchając słowa Bożego, jednocząc się z Nim w Eucharystii. Jezus każdemu z nas po raz kolejny przypomniał, że Jego miłość jest potężna, choć czasem może wydawać się niezauważalna jak ziarnko gorczycy. W skupieniu, w radości, mając pewność, że Jezus tak bardzo nas kocha serca wszystkich otwierały się, stając się żyzną glebą, która chce wydać stokrotny owoc. Nie byliśmy sami, cały orszak niebieski, Archaniołowie, Aniołowie, Najświętsza Maria i Święci Pańscy towarzyszyli temu wyjątkowemu spotkaniu w kaplicy. Nad oprawą muzyczną czuwała nasza scholka Nutki Kalasancjusza, która wspierana była przez kleryków Zakonu Pijarów: Macieja i Łukasza. Po mszy świętej wspólnie z zapalonymi świecami zwróciliśmy się do naszych Patronów, wzywając ich wstawiennictwa.
To była pierwsza część Balu Świętych…

Druga część Balu Świętych…to radosne przejście do sali klasztornej poprzedzone majestatycznym, spektakularnym pokazem sztucznych ogni - iskier wypuszczonych do nieba na cześć naszych Patronów. A potem zabawa, tańce, integracja, prezentacja Świętego/Świętej, różne konkurencje. A wszystko w duchu radości, bo jakże inaczej – Święty jest zawsze uśmiechnięty, który promieniuje na innych. Tak te kilka godzin wesołych, pełnych wrażeń i przyjemności minęło.
Składamy podziękowania dzieciom i rodzicom, za pomoc i zaufanie, Amelce, która mężnie walczyła z salą i nie lada  - wrocławską misją SPECTRUM, konwojentkom Kasi i Dagmarze, klerykom za zabawy, panu Mirkowi za rewelacyjne, profesjonalne filmowanie i DJ–owi BLUUU za prowadzenie balu. Niech Bóg wszystkim błogosławi + i do następnego świętowania.

Link do filmików z balu

nad.: O. GSGaleria zdjęćwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 248 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone