Spotkanie ministrantów, chórzystek i rodziców

26 maja br. w Szczuczynie, w klasztorze ojców pijarów, odbyło się podsumowanie roku katechetycznego dla poszczególnych grup parafialnych: liturgicznej służby ołtarza oraz chórów: młodzieżowego i dziecięcego.
 


Na zaplanowane spotkanie zostali zaproszeni także rodzice dzieci i młodzieży szczuczyńskiej parafii. Głównym punktem dnia była dla wszystkich wspólna Eucharystia, podczas której uczestnicy modlili się  o pokój, miłość i jedność w swoich rodzinach.
 
Kolejna część spotkania miała charakter typowo rekreacyjny przy pieczeniu kiełbasek oraz w atmosferze różnych ciekawych konkursów i zabaw.
 
Podczas tego wieczoru zostali wybrani i nagrodzeni: najlepszy ministrant roku oraz najlepsza chórzystka roku. Również tym ministrantom i dziewczętom z młodzieżowego chóru Calasanz, którzy kończą szkołę i za niedługo będą wyjeżdżać na studia do większych miast, w ramach podziękowania za długie lata służby przy ołtarzu i upiększanie różnych nabożeństw poprzez śpiew, tradycyjnie były wręczone symboliczne pamiątki.

Na zakończenie spotkania na wszystkich czekała miła niespodzianka – wspólna modlitwa, a wspaniałymi fajerwerkami został zamknięty kolejny 2017/18 katechetyczny rok.
 
Tekst: o. Witalij Słuka SP
Zdjęcia: Andrej Artisz
Galeria zdjęćwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 382 razy
Opublikowano przez: Krystyna
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone