Rozpoczęcie 28. Parafiady

W niedzielę 10 lipca o godz.16:00 w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach odbyła się Uroczysta Inauguracja 28. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży.

Ceremonię otwarcia poprzedziła Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Rafała Markowskiego i z udziałem Prowincjała Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów o. Józefa Matrasa. Podczas uroczystości obecni byli przedstawiciele rządu, na czele z Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Panią Wandą Zwinogrodzką oraz przedstawiciele Centrum weterana Działań Poza Granicami Państwa.

W wygłoszonej homilii bp. Rafał Markowski podziękował organizatorom i uczestnikom 28. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży podkreślając, że dzieło jakim jest Parafiada uczy młodych ludzi wrażliwości i miłości do drugiego człowieka, a idea spotkania we wspólnocie parafiadowej jest dla nich lekarstwem na obojętność i samotność. Ksiądz Biskup nawiązał do swoich pierwszych spotkań z inicjatorem ruchu parafiadowego i twórcą Stowarzyszenia Parafiada o. Józefem Jońcem. Po zakończeniu Mszy Świętej Prezes Parafiady o. Tomasz Olczak dokonał oficjalnej ceremonii otwarcia. Przedstawiciele zawodników i sędziów złożyli uroczyste przyrzeczenia przestrzegania zasad ducha sportowego. Bezpośrednim sygnałem rozpoczęcia rywalizacji było zapalenie parafiadowego znicza.

Po części oficjalnej odbył się festyn z licznymi atrakcjami oraz koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia. Uroczystą Inaugurację zakończyła wspólna modlitwa poprowadzona przez Kustosza Sanktuarium o. Tadeusza Suślika.

Zapraszamy do galerii zdjęć z Inauguracji Parafiady
za; www.parafiada.plGaleria zdjęćwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 795 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone