Rekolekcje Wielkopostne w kościele św. Piotra i Pawła w Maciejowej

Wielki Post powoli dobiega końca. W tym okresie, który przygotowuje chrześcijan do świętowania misteriów paschalnych, we wszystkich pijarskich parafiach i szkołach odbyły się Rekolekcje Wielkopostne.
W parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Maciejowej tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne miały szczególny charakter. Chociaż parafia ta nie należy do Zakonu Pijarów, jednak jej proboszcz – ksiądz Grzegorz Krzystek – w tym roku zaprosił do poprowadzenia Rekolekcji kapłana z Zakonu Pijarów, o. Vitalija Siarko. Bowiem w kościele św. Piotra i Pawła w Maciejowej 50 lat temu zabity został pijar – o. Józef Górszczyk.

W ramach swoich rozważań rekolekcjonista zaproponował wiernym refleksję nad wydarzeniem, mającym miejsce pół wieku temu, w kontekście Wielkiego Czwartku, a mianowicie, w świetle tajemnicy ustanowienia przez Jezusa Chrystusa Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Zachęcał słuchaczy, między innymi, do głębokiego uczestnictwa w Eucharystii oraz szacunku wobec kapłanów.     
W ostatnim dniu Rekolekcji doszło także do spotkania i dłuższej rozmowy rekolekcjonisty z Panią Jolantą Masalską, która uczestniczyła we Mszy świętej, sprawowanej przez o. Józefa Górszczyka dnia 10.01.1964 roku, w kościele w Maciejowej.          Galeria zdjęć

Odwiedzono: 2622 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone