Przygotowania do obchodów 50-lecia śmierci o. Józefa Górszczyka

Dnia 15.12.2013 roku o. Vitali Siarko SchP wraz z kl. Dariuszem Lorencem i kl. Mikołajem Dobakiem z pijarskiego WSD udali się do Pisarzowej, gdzie w kościele św. Jana Ewangelisty przygotowywali miejscowych parafian do rozpoczęcia obchodów Jubileuszu 50-lecia śmierci o. J. Górszczyka, Rodaka Pisarzowian.

Przed Mszami św. kleryk Dariusz. i kleryk Mikołaj  opowiadali wiernym o Zakonie Szkół Pobożnych i jego Założycielu, św. J. Kalasancjuszu. Natomiast podczas Mszy św. klerycy czynnie włączali się w Liturgię Słowa, zaś o. Vitali wygłaszał kazania.
Odwołując się do osoby św. Jana Chrzciciela i świadectwa Jezusa Chrystusa złożonego o tym proroku, o czym przypominała Ewangelia z III niedzieli Adwentu, kaznodzieja w pierwszej części kazania nawiązał do życia i śmierci o. J. Górszczyka. Wskazał na podobieństwa, zachodzące między św. Janem a o. Józefem.
W drugiej części kazania, o. Vitali zapowiedział, że Rok Jubileuszowy 50-lecia śmierci o. J. Górszczyka rozpocznie się w Pisarzowej, w kościele św. Jana Ewangelisty, dnia 12.01.2014 roku. Wyjaśnił też wyjątkowość 50 rocznicy śmierci o. J. Górszczyka, jak również zachęcał parafian do dobrego przygotowania się oraz licznego uczestnictwa w obchodach tej rocznicy, która rozpocznie Rok Jubileuszowy.
Po Mszach św. klerycy rozprowadzali wśród parafian w Pisarzowej książeczki pt. „O. Józef Górszczyk, pijar (1931 – 1964)” oraz obrazki z jego podobizną i modlitwą za kapłana i jego zabójcę.
Pragniemy wyrazić wdzięczność Księdzu Andrzejowi Bąk, proboszczowi parafii św. Jana Ewangelisty w Pisarzowej oraz Ks. prałatowi Adamowi Gul za zaproszenie do swojej parafii i świątyni przedstawicieli Zakonu Pijarów, do którego należał o. Józef Górszczyk.Galeria zdjęć

Odwiedzono: 1927 razy
Opublikowano przez: Tomasz
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone