Rekolekcje wakacyjne w Hebdowie

W dniach od 15 do 21 lipca 2018 r. w Hebdowie odbyły się rekolekcje wakacyjne dla współpracowników świeckich  I i II stopnia wraz z rodzinami. W rekolekcjach wzięło udział ok. 50 os. (Bolesławiec, Elbląg, Katowice, Kraków, Łowicz, Poznań, Warszawa). Tematem przewodnim byłoWprowadzenie do pogłębionej modlitwy w stylu kalasantyńskim, czyli medytacja kalasantyńska dla tych, którzy chcą modlić się w ciszy,  które poprowadził o. dr Mateusz Pindelski SP."Z niebiosów, Ojcze, miłość daj, Z jaką Cię darzył Bóg, I obmyj nią dzieci Twe, które Cię chwalą dziś. Józefie święty, Ojcze nasz, Dusz naszych głosy słysz! Przyjmij błagalne pienia.
Z gorących wiernych serc”.

Każdy dzień był wypełniony modlitwą i rozważaniami Słowa Bożego. Codziennie rano każdy indywidualnie miał czas na modlitwę na podstawie fragmentów Pisma Św.
Po śniadaniu odbywały się spotkania w grupach, na których o. rekolekcjonista wprowadzał nas w tematykę: medytacji - modlitwy indywidualnej, faz modlitwy, trudności w skupieniu się, lęku, milczenia, pokory oraz rozeznaniu duchowego. Kiedy rodzice przebywali na konferencjach i punktach stałych rekolekcji dziećmi opiekował się kl. Szymon, który zapewniał dzieciom opiekę (wspólne gry i zabawy). W południe uczestniczyliśmy
w Wprowadzeniu do Liturgii, podczas której o. Mateusz wyjaśnił, czym jest Liturgia Godzin
i formy jej odmawiania, a także, jaka jest nasza rola w kościele w czasie Eucharystii. Po obiedzie był czas na odpoczynek, czyli  najlepszy moment na długie spacery po urokliwej okolicy Hebdowa i Nowego Brzeska oraz wędrówek w poszukiwaniu rzeki Wisły
i bocianów. Nie zabrakło również wycieczek rowerowych i odpoczynku przy książce.
W poniedziałkowe popołudnie mieliśmy okazję wraz z o. Eugeniuszem Grzywaczem SP zwiedzić obiekt klasztoru, Sanktuarium Matki Bożej w Hebdowie i poznać jego ciekawą historię. Środa była dniem rekreacji, czyli tuż po śniadaniu wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa, Bochni i Wieliczki. Natomiast w czwartek popołudniu, zwiedziliśmy Muzeum św. Brata Alberta w Igołowie, po którym oprowadziła nas siostra Albertynka. Wieczorem uczestniczyliśmy w Nieszporach i Eucharystii. Po kolacji spotykaliśmy się w refektarzu na wprowadzeniu do modlitwy porannej, którą kończyliśmy Apelem Jasnogórskim przy obrazie Matki Bożej Starobrzeskiej, a tuż po nim była bajeczka na dobranoc, nie tylko dla dzieci. Piątek był dniem Adoracji Najświętszego Sakramentu i podsumowaniem rekolekcji. Nie zabrakło wieczornej, wspólnej zabawy, która przyniosła wiele radości.
Czas spędzony na rekolekcjach był czasem do pogłębienia swojego życia duchowego (religijnego), odkrywania znaczenia głębokiej modlitwy w ciszy, a także skrytych talentów np. śpiewu oraz dzielenie się z innymi doświadczeniami zawodowymi.
Nad. B. Brzozowska
Galeria zdjęćwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 427 razy
Opublikowano przez: Krystyna
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone