Rekolekcje powołaniowe w naszym Seminarium

Czy spowiedź musi boleć? Jak zrobić dobry rachunek sumienia? Dlaczego warto mieć stałego spowiednika i czego możemy nauczyć się od Zacheusza? Na te i na wiele innych pytań próbowaliśmy znaleźć odpowiedź w czasie kolejnych pijarskich rekolekcji powołaniowych, jakie odbyły się w dniach 20-22 października br. w Krakowie.

Tym razem w murach naszego seminarium gościliśmy ośmiu uczniów szkół średnich i studentów z terenu archidiecezji krakowskiej, katowickiej, łódzkiej i z diecezji siedleckiej.
Poza Eucharystią, wspólnotową i osobistą modlitwą a także kilkoma konferencjami poświęconym w całości sakramentowi pokuty i pojednania, w programie znalazł się również czas na nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. To właśnie tam zgłębialiśmy tajemnicę Bożego przebaczenia, którego każdy z nas doświadcza w sakramencie pokuty i pojednania. W ramach czasu pustyni i w trakcie adoracji Najświętszego Sakramentu przyglądaliśmy się scenie spotkania Jezusa z Zacheuszem. Odkryliśmy, iż to, co dokonało się kiedyś  pod jerychońską sykomorą, dokonuje się także w naszym życiu zawsze wtedy, gdy klękamy u kratek konfesjonału.

Wspomniane rekolekcje powołaniowe przeszły już do historii. Przed nami kolejne dwa terminy. Już dziś zapraszam do naszego seminarium uczniów trzecich klas gimnazjum i starszych - związanych z Liturgiczną Służbą Ołtarza - na rekolekcje liturgiczne. Tych, którzy chcieliby znów zatrzymać się przy temacie spowiedzi zapraszamy do Krakowa w terminie 1 – 3 grudnia br.

Bliższe informacji i zgłoszenia:
o. Piotr Recki SchP
666 – 397 - 538
recki@pijarzy.plGaleria zdjęćwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 412 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone