Zaproszenia, apele i listy


Opublikowano: 29 Listopada 2017

Polecamy Państwa uwadze najnowszą produkcję Muzeum Historii Polski: 30-minutowy dokument pt. "Adam Chmielowski. Brat Albert. 7 obrazów z życia". Film powstał w Roku Świętego Brata Alberta, aby upowszechnić wiedzę na temat jego życia i działalności.

więcej
Opublikowano: 14 Października 2016

Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu zaprasza wszystkich, którzy chcą poświęcić swój czas i pełni zapału oraz odwagi są gotowi do dzielenia się z drugim człowiekiem w najdalszych zakątkach świata tym co mają.

więcej
Opublikowano: 15 Czerwca 2016

Skauci Europy zapraszają na warszawskie Rozesłanie na obozy 2016.

więcej
Opublikowano: 17 Grudnia 2015

SMS z Nieba to inicjatywa ewangelizacyjna, która funkcjonuje od 01 listopada 2006 roku, kiedy to przez pierwszą z koordynatorek projektu panią Joannę Mrozik z Białej Podlaskiej, na telefony komórkowe zostały wysłane pierwsze smsy ze Słowem Bożym z czytań z danego dnia oraz z myślą świętego. Inicjatorem i pomysłodawcą tego dzieła jest ksiądz Rafał Jarosiewicz, obecnie znany bardziej z oryginalnych pomysłów (Mobilny...

więcej
Opublikowano: 27 Listopada 2015

Skauci Europy (Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego) organizują konferencję „Forum Młodych”, która odbędzie się w dniach 28-29 listopada 2015 r. w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie przedmieście 26/28, Warszawa). Według organizatorów spodziewany jest udział około 400 uczestników z całej Polski. Wydarzenie ma charakter otwarty,...

więcej
Opublikowano: 18 Września 2015

Film "Mama Tina" w kinach już od 2 października KUPUJĄC BILET NA FILM, WSPIERASZ CARITAS. 1% PRZYCHODU ZOSTANIE PRZEKAZANY NA PROGRAM „SKRZYDŁA”.

więcej
Opublikowano: 31 Lipca 2015

www.TwojaParafia.pl -  jesteśmy pierwszym w Polsce portalem społecznościowym dla katolików. W obliczu tego co staje się coraz częstszą praktyką portali społecznościowych (wrzucanie nierzadko bluźnierczych i pornograficznych treści, propagowanie ideologii gender, czy tęczowe zdjęcia profilowe i inne) staramy się stawać miejscem, w którym każdy katolik i osona wierząca znajdzie miesjce dla siebie.

więcej
Opublikowano: 25 Marca 2015

Premiera filmu „Zabić Jezusa” odcinek I, poniedziałek, 30 marca, godz. 21:00, odcinek II, wtorek, 31 marca, godz. 21:00 na National Geographic Channel

więcej
Opublikowano: 22 Stycznia 2014

Biskup Grzegorz Ryś, Sekretariat do Spraw Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej i Diakonia Modlitwy Wstawienniczej zapraszają wszystkich mieszkańców Krakowa oraz ludzi dobrej woli na wspólną modlitwę w intencji ofiar tajfunu na Filipinach. W listopadzie 2013 r. kraj ten został dotknięty i zdewastowany w listopadzie 2013 r., przez największy w historii tajfun. Skala tragedii jest ogromna.

więcej
Opublikowano: 31 Października 2013

Witajcie! Nasza redakcja "Niedzieli" w Częstochowie przygotowała cykl warsztatów dla rodziców i wychowawców dotyczących współczesnych zagrożeń medialnych wobec dzieci. Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu w auli "Niedzieli" w Częstochowie. Prawie dwa lata temu w Krakowie organizowaliśmy podobną konferencję, którą prowadziła właśnie p. Małgorzata Więczkowska....

więcej
Opublikowano: 17 Października 2013

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, Archidiecezja Krakowska oraz Uniwersytet Jagielloński mają zaszczyt zaprosić na trzecią odsłonę Dziedzińca Pogan. Debata „Universitas” odbędzie się 29 października w Auli Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie o godz. 18:00.

więcej
Opublikowano: 3 Października 2013

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zaprasza młodzież katolicką do nadsyłania prac na X edycję konkursu dla młodzieży w wieku od 14 do 19 lat o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki "Pomóż ocalić życie bezbronnemu"

więcej
Opublikowano: 16 Września 2013

Wrzesień każdego roku jest tradycyjnie czasem wędrówek uczestników najstarszej gałęzi wiekowej Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego (polskiej organizacji Skautów Europy), która grupuje młodzież męską i żeńską powyżej 17 roku życia ( a także dorosłych szefów – instruktorów) w 2 odrębnych organizacyjnie i metodycznie sekcjach:...

więcej
Opublikowano: 3 Czerwca 2013

Od kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Sióstr Pijarek postanowili wspomóc dwie szkoły Sióstr Pijarek, które znajdują się w Meksyku w miejscowościach Ayuquililla i Amatitlan. Nasza wparcie będziemy realizować poprzez modlitwę, pamięć (np. pisanie listów) i ofiary materialne.

więcej
Opublikowano: 12 Marca 2013

Zamiast wyrzeczeń – wyzwanie, zamiast postu – postanowienia. Właśnie u progu Wielkiego Postu coraz więcej katolików postanawia wyjść zarówno poza konwencję jak i poza mury kościoła i podjąć niemałe wyzwanie, jakim jest przejście Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

więcej
Opublikowano: 5 Grudnia 2012

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej zaprasza wszystkich chętnych, którzy wspólnie pragną oczekiwać na przyjście nowonarodzonego Chrystusa na Adwentową Noc Skupienia. Odbędzie się ona w nocy z 7/8 grudnia w parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Krakowie na Prądniku Czerwonym. Tegorocznym hasłem czuwania są słowa Pieśni nad pieśniami „Ja śpię, serce me czuwa”. Organizatorem nocy...

więcej
Opublikowano: 19 Listopada 2012

Od października br. rozpoczęły się zgłoszenia do IX edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej w Żorach . Chcemy dotrzeć do wszystkich zespołów chóralnych w całym kraju. Ponieważ przegląd ma charakter ekumeniczny prosimy również poinformować inne zespoły chóralne działające w waszej okolicy.

więcej
Opublikowano: 14 Września 2012

W dniach od 21 do 23 września odbędzie się pielgrzymka przewodniczek do sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach koło Kielc. Hasłem przewodniczek będzie „Niewiastę dzielną któż znajdzie?” W sobotę 22 września br. Mszę Świętą dla uczestniczek odprawi ks. bp. Marian Florczyk, biskup pomocniczy kielecki.

więcej
Opublikowano: 24 Stycznia 2012

Jesteśmy grupą liderów i wychowawców, którzy zachwyceni człowiekiem i światem, pracują twórczo z radością i pasją. Służymy wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem tym, którzy w pracy wychowawczej odnajdują swoje powołanie.

więcej
Opublikowano: 19 Września 2011

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego ogłasza nabór do udziału w II edycji Konkursu Edukacyjnego „Prymas Wyszyński. Drogi Pamięci”.

więcej

pierwszy (1-20)(21-23) następny ostatni
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone