Kapituła Prowincjalna 2015


Opublikowano: 17 Kwietnia 2015

Ostatni dzień Kapituły nie był czasem odpoczynku. Do ostatnich minut trwały rozmowy za zamkniętymi drzwiami dotyczące spraw naszej Prowincji.

więcej
Opublikowano: 11 Kwietnia 2015

Czwarty dzień na Kapitule upłynął pod znakiem pracy w komisjach, opracowywaniem planowania i głosowania na jego punktami. 

więcej
Opublikowano: 10 Kwietnia 2015

Przedstawiamy rozmowy z Asystentami - o. Andrzejem Tupkiem, o. Sławomirem Dziadkiewiczem, o. Markiem Kudachem i o. Tomaszem Abramowiczem. 

więcej
Opublikowano: 9 Kwietnia 2015

Czwartek był pracowitym dniem na Kapitule. Gośćmi specjalnymi były przedstawicielki laikatu, które dzieliły się swoim doświadczeniem współpracy z pijarami w realizacji charyzmatu. Podczas spotkań w grupach zostały opacowane główne linie i wnioski i propozycje do planowania na czterolecie.

więcej
Opublikowano: 9 Kwietnia 2015

Zdjęcia i filmy z pierwszych dni Kapituły. 

więcej
Opublikowano: 9 Kwietnia 2015

Dzień obfitował w wydarzenia. Przed południem Ojcowie Kapitulni pracowali w komisjach nad Sprawozdaniem Kongregacji Prowincjalnej a później po głosowaniu dokonali jego przyjęcia. Po Eucharystii miały miejsce sesje wyborcze. Dokonano wyboru Prowincjała, Kongregacji Prowincjalnej i przedstawicieli na Kapitułę Generalną.

więcej
Opublikowano: 9 Kwietnia 2015

Wyróżnienie i odpowiedzialność – wywiad z o. Józefem Matrasem SP, wybranym na Prowincjała Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów.

więcej
Opublikowano: 9 Kwietnia 2015

8 kwietnia 2015 r. ojcowie zebrani na Kapitule Prowincjalnej w Hebdowie dokonali wyboru nowego prowincjała Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów. Został nim na kolejną, czteroletnią kadencję o. Józef Matras SP. 

więcej
Opublikowano: 9 Kwietnia 2015

Słowa „dziękuję” i „przepraszam”, skierowane do Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, rozpoczęły czas skupienia poprzedzający oficjalne rozpoczęcie Kapituły Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów. Nabrały one szczególnego znaczenia w ustach Ojców Kapitulnych, którzy wypowiadali je w imieniu całej prowincji.

więcej
Opublikowano: 9 Kwietnia 2015

W dniach od 7 do 11 kwietnia br. w pijarskim domu zakonnym w Hebdowie trwać będą obrady Kapituły Prowincjalnej Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów. Weźmie w niej udział 34 zakonników z całej Prowincji, w tym także przedstawiciele pijarskich wspólnot na Białorusi, w Czechach i Austrii.

więcej

pierwszy (1-10) ostatni
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone