Pierwsze śluby zakonne

Pan Bóg nie tylko obdarza człowieka łaską powołania, ale nade wszystko pomaga to powołanie właściwie odczytywać i realizować. Wiedzą o tym dobrze Maciej, Krzysztof i Szymon, którzy po czasie rocznej formacji w pijarskim nowicjacie w miniony wtorek 12 września br. złożyli swoje pierwsze śluby zakonne. Uroczystość, której przewodniczył Wyższy Przełożony Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów o. Józef Matras, odbyła się w pijarskim kościele pw. św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie; w parafii, na terenie której znajduje się nasz nowicjat.


O tym, że Pan Bóg rzeczywiście towarzyszy powołanym nasi Neoprofesi (bo tak nazywa się tych, którzy składają swoje pierwsze śluby zakonne) mogliby powiedzieć wiele. To właśnie dzięki Bożemu prowadzeniu każdy z nich zdecydował się na publiczne wypowiedzenie słów zakonnej profesji: ,,(…) pragnąc ściślej naśladować Chrystusa, składam moją profesję czasową w Zakonie Szkół Pobożnych i na Twoje ręce, Ojcze Józefie Matrasie, ślubuję dobrowolnie i z całego serca Wszechmogącemu Bogu Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu czystość, ubóstwo i posłuszeństwo i według tegoż posłuszeństwa szczególna troskę o wychowanie dzieci i młodzieży zgodnie z Konstytucjami Zakonu. Chcę, aby ta profesja i śluby pod opieką Bożej Rodzicielki Maryi i naszego Świętego Ojca Józefa Kalasancjusza były trwałe, prawomocne i ważne na rok.”
Dzieląc się radością z faktu, że nasza Prowincja wzbogaciła się w tych dniach o trzech nowych zakonników, nie przestajemy dziękować Panu Bogu za dar powołań. Dziękujemy także tym wszystkim, którzy swoje modlitwy i różnego rodzaju wyrzeczenia ofiarują w intencji powołań do pijarskiego Zakonu. Nie ustawajmy w modlitwie za naszych Neoprofesów, za pijarskich kleryków i za tych, którzy 5 września br. pięciodniowymi rekolekcjami rozpoczęli swoją roczną nowicjacką formację.
Pamiętajmy o nich wszystkich w naszych modlitwach.
o. Piotr Recki SchP
duszpasterz powołań

Galeria zdjęćwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 752 razy
Opublikowano przez: Krystyna
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone