Pielgrzymka seminariów na Jasną Górę

W dniach 17-18 kwietnia 2018 roku odbyła się V Ogólnopolska Pielgrzymka Wyższych Seminariów Duchownych. Wzięła w niej udział cała nasza wspólnota seminaryjna – Ojciec Rektor, Ojcowie Duchowni i klerycy.


Pielgrzymki Wyższych Seminariów Duchownych na Jasną Górę rozpoczęły się w 1999 roku i co pięć lat gromadzą w Częstochowie formatorów i kleryków z seminariów z całej Polski oraz państw ościennych. W tym roku do tronu Jasnogórskiej Pani przybyło ponad dwa tysiące alumnów i trzystu przełożonych.
Spotkanie rozpoczęło się apelem i krótkim rozważaniem we wtorek, 17 kwietnia. Następnego dnia w katedrze częstochowskiej konferencję wygłosił ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś. Mówił o Najświętszym Sercu Pana Jezusa oraz o jarzmie naszego Pana, które jest słodkie i lekkie, ale pod warunkiem, że się je pokocha.
Po konferencji miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której rozważania poprowadził bp Andrzej Przybylski. Następnie pielgrzymka ruszyła w stronę Jasnej Góry. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił arcybiskup Jorge Carlos Patron Wong – sekretarz Kongregacji do spraw Duchowieństwa.

Nadesłał: kl. Tomasz Świtała SP

Galeria zdjęćwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 239 razy
Opublikowano przez: Krystyna
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone