Ogólnopolskie Spotkanie Diecezjalnych i Zakonnych Moderatorów Liturgicznej Służby Ołtarza

W dniach 8 – 9 listopada br. - już po raz 69 - odbyło się Ogólnopolskie Spotkanie Diecezjalnych i Zakonnych Moderatorów Liturgicznej Służby Ołtarza. Tegoroczne spotkanie  miało miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu.

W obradach wzięło udział ponad 50 księży moderatorów z niemal wszystkich polskich diecezji i kilku wspólnot zakonnych. Przewodniczyli im abp Józef Górzyński z Olsztyna - przewodniczący Podkomisji ds. Służby Liturgicznej i Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Ministrantów i bp Adam Bałabuch ze Świdnicy – przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.
Tegoroczne spotkanie było w całości poświęcone obecności Matki Bożej w liturgii i w formacji tych, którzy należą do Liturgicznej Służby Ołtarza. Obecny na spotkaniu bp Rudolf Pierskała z Opola w prelekcji rozpoczynającej obrady mówił o Maryi jako Tej, Która uczy nas przeżywać Eucharystię. Podjęte zostały także tematy związane z obecnością modlitwy różańcowej, z nabożeństwem pierwszych sobót miesiąca, rocznic związanych z objawieniami Matki Bożej i innymi formami pobożności maryjnej w formacji LSO. Na kanwie wygłoszonych prelekcji odbywały się także spotkania w małych, kilkuosobowych grupach.
Ważnym wydarzeniem w czasie tegorocznego zjazdu księży moderatorów była Eucharystia w bazylice licheńskiej, na zakończenie której abp Józef Górzyński i pozostali kapłani odczytali specjalnie przygotowany na zakończenie roku objawień maryjnych Akt Oddania Służby Liturgicznej Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Pragnieniem wszystkich moderatorów jest to, by ten Akt Oddania został w Uroczystość Chrystusa Króla ponowiony także we wszystkich polskich parafiach.

o. Piotr Recki SchP
prowincjalny moderator LSOAkt Oddania Służby Liturgicznej Niepokalanemu Sercu Matki Bożej

Maryjo, Niewiasto Eucharystii, rozważająca Słowo Boga, trwająca przy Jezusie w Jego doskonałej  Ofierze i zjednoczona z Nim całym sercem, Ty nazwałaś siebie Służebnicą Pańską, Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzamy wszystkich, których Bóg powołał do pełnienia szczególnych funkcji w celebracjach liturgicznych. Ogarnij swoją macierzyńską miłością zespoły liturgiczne dzieci, młodzieży i dorosłych. Wyproś nam u Boga serce czyste, gorliwość w służbie Bogu i posłuszeństwo Kościołowi w sprawowaniu świętej liturgii. Pragniemy całym naszym życiem uwielbiać Ojca Wszechmogącego, Jego Syna, Jezusa Chrystusa i Ducha Świętego, Uświęciciela, jedynego Boga. Który żyje i króluje przez wszystkie wieki wieków. Amen.Galeria zdjęćwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 318 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone