Nowenna przed Synodem 2018 o młodzieży

Dnia 3 października 2018 roku w Rzymie, rozpocznie się XV Zgromadzenie Ogólne Zwyczajnego Synodu Biskupów na temat: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. Do tego wydarzenia powoli przygotowuje się zarówno Kościół powszechny, jak też lokalne wspólnoty zakonne i diecezjalne.

W proces przygotowania się do Synodu Powszechnego włącza się również Zakon Szkół Pobożnych. W tym celu Ojciec Generał Pedro Aguado zainicjował ideę Pijarskiego Synodu Młodych „Z Tobą+”.

Zespół redakcyjny strony calasanz24h.com pragnie podzielić się swoją inicjatywą z innymi i zaprasza wszystkich chętnych, by włączyli się do nowenny miesięcy, poprzedzającej Powszechny Synod 2018 o młodzieży i w intencji Pijarskiego Synodu Młodych „Z Tobą+”.
We wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus rozpocznijmy tę nowennę, która trwać będzie 9 miesięcy, czyli od dnia 03.01.2018 do 03.10.2018 roku.  


Patron stycznia - święty Stanisław Kostka

1. Wprowadzenie
Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski, 2018 rok ogłoszony został w Polsce jako Rok Świętego Stanisława Kostki. Dlatego patronem pierwszego miesiąca, rozpoczynającego nowennę poprzedzającą Synod 2018 o młodzieży, wybrany został święty Stanisław Kostka. Niech jego świadectwo życia i wstawiennictwo wypraszają młodzieży całego świata potrzebne łaski, by właściwie przygotować się i owocnie przeżyć poświęcony im Synod.    
 
2. Sylwetka patrona miesiąca
Święty Stanisław Kostka urodził się w 1550 roku w Rostkowie na Mazowszu. Dnia 28 października 1567 roku został przyjęty do nowicjatu Zakonu Jezuitów, który znajdował się przy kościele świętego Andrzeja w Rzymie, na Kwirynale. We wspomnienie świętego Wawrzyńca - 10 sierpnia - Stanisław napisał list do Matki Bożej z prośbą o wyjednanie mu łaski śmierci w święto Jej Wniebowzięcia. Po północy, dnia 15 sierpnia 1568 roku, przeszedł do wieczności, mając zaledwie 18 lat.

3. Rozważanie Papieża Franciszka
Z listu Papieża Franciszka do młodzieży, napisanego dnia 13 stycznia 2017 roku: Drodzy Młodzi! Z radością wam ogłaszam, że w październiku 2018 roku odbędzie się Synod Biskupów na temat «Młodzież, wiara i rozeznanie powołania». Chciałem, abyście wy byli w centrum uwagi, ponieważ zależy mi na was. Właśnie dzisiaj prezentowany jest dokument przygotowawczy, który powierzam również wam jako «kompas» na tej drodze. (…) W Krakowie na otwarciu ostatniego Światowego Dnia Młodzieży wiele razy was pytałem: «Czy sprawy można zmienić?»: A wy wołaliście razem gromkie «Tak». Ten okrzyk rodzi się z waszego młodego serca, które nie znosi niesprawiedliwości i nie może się ugiąć przed kulturą odrzucenia ani ulec globalizacji obojętności. Posłuchajcie tego wołania, które wznosi się z waszego wnętrza! Nawet gdy, jak prorok Jeremiasz, odczuwacie brak doświadczenia waszego młodego wieku, Bóg zachęca was, byście szli tam, gdzie On was posyła: «Nie lękaj się (…), bo jestem z tobą, by cię chronić» (Jr 1, 8). (…) Zatem także poprzez drogę tego Synodu ja i moi bracia biskupi chcemy stać się jeszcze bardziej «współtwórcami radości waszej» (2 Kor 1, 24). Zawierzam was Maryi z Nazaretu, młodej dziewczynie, takiej jak wy, na którą Bóg skierował swe spojrzenie pełne miłości - aby was wzięła za rękę i
poprowadziła do radości pełnego i wielkodusznego «Oto jestem» (por. Łk 1, 38).

4. Modlitwa ofiarowania nowenny
Panie Jezu Chryste, Synu Boga Żywego, zmiłuj się nade mną, grzesznikiem. Pragnę ofiarować Tobie tę nowennę najpierw w intencjach Kościoła świętego i Papieża Franciszka. Przyjmij ją, Panie Jezu Chryste, także za tych wszystkich, którzy przygotowują Powszechny Synod na temat: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania” oraz Pijarski Synod Młodych „Z Tobą+” i za te młode osoby, które będą w tych Synodach uczestniczyć; jak również w intencji lokalnych Synodów Młodzieżowych, przygotowywanych i przeżywanych w różnych wspólnotach zakonnych i diecezjalnych na całym świecie. Ofiaruję Tobie, Panie Jezu Chryste, tę nowennę w intencji młodzieży całego świata, za ich rodziców, nauczycieli i wychowawców. Amen. 
Ojcze nasz…, 3 Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…
Święty Stanisławie Kostko, módl się za nami.

za: www.calasanz24h.com

wróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 373 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone