Kanonizacja młodego Włocha podczas Synodu o młodzieży

Podczas ostatniego Konsystorza, który odbył się w Rzymie dnia 19.07.2018 roku, postanowiono, że dnia 14.10.2018 roku, w ramach odbywającego się w Rzymie Synodu o młodzieży, będzie miała miejsce uroczystość kanonizacyjna młodego Włocha. Uczestnikom Synodu wskazany zostanie rówieśnik młodzieży jako przykład do naśladowania w dążeniu do świętości.


Chodzi o błogosławionego Nunzio Sulprizio. Żył on w pierwszej połowie XIX wieku. Bardzo szybko stracił oboje rodziców. Początkowo wychowywany był przez babcię. Następnie wychowywał go wuj w sposób surowy i wymagający. Pomimo młodego wieku Nunzio musiał ciężko pracować. Gdy zachorował na raka kości, został oddany do szpitala dla nieuleczalnie chorych w Neapolu. Tam chłopcem zaopiekował się brytyjski pułkownik, który traktował go jak syna. Ogromny ból, spowodowany chorobą, Nunzio ofiarowywał Panu Bogu, powtarzając często słowa: „Pan Jezus tak bardzo dla mnie cierpiał. Dlaczego ja nie mógłbym cierpieć dla Niego?”. Młodzieniec zmarł dnia 05.05.1836 roku, mając zaledwie 19 lat. Jego szczątki spoczywają w kościele San Domenico Sorino.
W 1859 został ogłoszony czcigodnym przez papieża Piusa IX. Następnie Jan XXIII zatwierdził dekrety o cudach przypisywane jego wstawiennictwu. Beatyfikował go papież Paweł VI 1 grudnia 1963 w czasie trwania Soboru Watykańskiego II.
Nadesłał: o. Witalij

wróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 455 razy
Opublikowano przez: Krystyna
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone