Pijarskie multimedia:

Audio


Opublikowano: 10 Grudnia 2014

Bohaterem programu jest św. Józef Kalasanty (Kalasancjusz), pijar, reformator oświaty, założyciel pierwszych w Europie szkół publicznych. Zakon pijarów do tej pory zajmuje się oświatą i prowadzi szkoły. Joanna Kołaczkowska z kabaretu Hrabi wcieliła się w rolę nauczycielki i poprowadziła lekcje na wesoło.

więcej
Opublikowano: 6 Października 2014

Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Bolesławcu otrzymał certyfikat Szkoła Przyjazna Rodzinie. To jedyna placówka w mieście z takim tytułem nadawanym przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Certyfikat otrzymują placówki, w których gwarantuje się, że dzieciom i młodzieży nie zagraża ideologizacja ze strony środowisk lewicowo-liberalnych, dotycząca głównie spraw rodziny i moralności. Z dyrektorem szkoły o. Adamem Langhammerem, rozmawiał na ten temat ks. Waldemar Wesołowski.

więcej
Opublikowano: 6 Października 2014

W ramach obchodów Roku o. Józefa Górszczyka, dnia 25.05.204 roku, w Radio Maryja, w Toruniu, odbyły się Rozmowy niedokończone na temat: „Ojciec Józef Górszczyk, pijar - świadkiem wiernym Eucharystii i Kapłaństwu aż do śmierci”. Uczestnikami programu byli: o. Stanisław Płaszewski i o. Vitali Siarko, pijarzy. Uprzejmie dziękujemy wszystkim, którzy nie tylko słuchali rozmów na antenie, ale też włączyli się w nie, dzwoniąc do studia.

więcej
Opublikowano: 21 Marca 2014

137 pijarskich współpracowników z 26 ośrodków wzięło udział w III Święcie Laikatu, jakie miało miejsce w dniach 11-13 października 2013 r. w Warszawie. Wśród obecnych byli również goście z Austrii, Czech, Słowacji i Węgier, a także nauczyciele ze szkół Sióstr Pijarek. Hasłem spotkania było zadanie, które koresponduje nie tylko z codziennym wypełnianiem charyzmatu przez pijarów i ich współpracowników, ale także z wciąż trwającym Rokiem Wiary: “Świeccy i zakonnicy – świadkowie wiary w edukacji”.

Gościem specjalnym spotkania był o. Marek Kosacz, dominikanin z Poznania, którego konferencja wzbudziła żywe zainteresowanie i była bardzo inspirująca zarówno w następującej po niej dyskusji, jak i podczas pracy w grupach.

więcej

       Archiwum galerii


      pierwszy (1-5) ostatni
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone