o. Piotr Recki SP

duszpasterz powołań i Prowincjalny Moderator LSO

kontakt:
e-mail: powolania(at)pijarzy.pl
tel.: 666 397 538
adres: 31-466 Kraków; ul. Dzielskiego 1

Przygodę z pijarami rozpocząłem w 1998 roku. Wtedy to po raz pierwszy wybrałem się do jednego z pijarskich klasztorów, by na własnej skórze zobaczyć, co to znaczy być pijarem. Spodobało mi się tak bardzo, że później do tego samego klasztoru (Bolszewo koło Wejherowa) wracałem jeszcze wiele razy.
Po maturze i dwuletnim studium ekonomicznym nadszedł czas decyzji co do przyszłości. Mając 22 lata (za sobą kilka szkół i pracę zawodową) postanowiłem zostać pijarem. Decyzja o życiu zakonnym i kapłańskim była jak najbardziej moja, ale Pan Bóg potwierdzał ją na wiele różnych sposobów. I ciągle potwierdza.
Święcenia kapłańskie przyjąłem w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Poznaniu 26 maja 2012 r. Od święceń przez cztery lata pracowałem w parafii, gdzie wcześniej odbywałem swoją praktykę diakońską i gdzie przyjąłem święcenia diakonatu czyli u Matki Bożej Ostrobramskiej w Krakowie na Wieczystej. Od sierpnia 2016 r. posługuję w pijarskim seminarium, gdzie mam swój udział w formacji naszych kleryków. Zadania te łączę z pracą duszpasterza powołań i prowincjalnego moderatora Liturgicznej Służby Ołtarza.
Odwiedzono: 3264 razy
Opublikowano przez: Tomasz
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone