Bal Wszystkich Świętych u pijarów w Elblągu

Zabawa pod patronatem "najmłodszego" ze świętych - Bal Wszystkich Świętych to okazja nie tylko do dobrej zabawy, ale również do poszerzania wiedzy. Z takiego założenia wyszli nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Pijarskich im. św. Mikołaja w Elblągu.

Bal Wszystkich Świętych to okazja nie tylko do dobrej zabawy, ale również do poszerzania wiedzy. Z takiego założenia wyszli nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Pijarskich im. św. Mikołaja w Elblągu.
Bal Wszystkich Świętych w tej szkole odbył się pod patronatem św. Faustyna Migueza. Jest to jeden z "najmłodszych" świętych Kościoła katolickiego. Święty Faustyn został kanonizowany przez papieża Franciszka dnia 15 października br. - mówił Marceli z klasy VII.
Patron szkolnej uroczystości był pijarem, tak jak prowadzący elbląską placówkę ojcowie. Żył i działał w Getafe na przełomie XiX i XX wieku. Zmarł 8 marca 1925 roku i tego dnia obchodzimy również jego wspomnienie liturgiczne - wyjaśniał z kolei Kacper z klasy II pijarskiej SP.
Informacjami tymi uczestnicy balu dzielili się ze swoimi rówieśnikami podczas konkursu wiedzy, który był jednym z elementów szkolnej zabawy.
Najważniejsze było jednak, oczywiście, zaprezentowanie się w stroju wybranego świętego. I tak na balu mogliśmy zobaczyć między innymi: św. Joannę d'Arc na koniu, św. Krzysztofa w samochodzie, a nawet trzech dobrych kolegów... wszystkich w stroju św. ojca Pio z Pietrelciny.
(źródło: "Gość Niedzielny" edycja elbląska)
Foto: P. Łukasz Sianożęcki / Foto Gośćwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 357 razy
Opublikowano przez: Krystyna
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone