Bal świętych w Łowiczu

W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych dzieci z Pijarskiej Szkoły Podstawowej Królowej Pokoju spotkały się na Holy wins.

Bal świętych poprzedzony był uroczystym wejściem do kościoła. Procesja przypominała nam o pielgrzymce, jaką jest nasze życie zmierzające do domu Ojca. W kościele odbyło się nabożeństwo podczas którego uczciliśmy największą świętą z ludzi, czyli Maryję. Zobaczyliśmy także jakie tajemnice skrywa pijarski kościół. Następnie zatrzymaliśmy się przy relikwiach świętych: Wojciecha, Józefa Kalasancjusza, ojca Pio i wielu innych. Po nabożeństwie przyszliśmy do holu szkoły, gdzie odbyły się tańce i konkursy na najlepszy strój i najlepiej bawiące się dziecko.
Zwycięzcami wśród przebranych osób byli: o. Maksymilian Kolbe (Bartosz Bolimowski), Jan Paweł II (Gabriel Adamczyk) oraz św. Filemona (Marta Siewierska). W przygotowanie zabawy włączyli się nauczyciele, panie: Justyna, Emilia, Bożena, Ilona oraz Jolanta, a także o. Andrzej. Zabawa taneczna została poprowadzona przez animatorów z naszego pijarskiego Liceum: Olę, Martynę i Jana. W czasie przerwy dzieci mogły zajadać się słodyczami bo skoro bal świętych to powinno być słodko i przyjemnie jak w niebie :) Galeria zdjęćwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 313 razy
Opublikowano przez: Krystyna
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone