2018 Rok Ojca Pio

Obecny rok będzie dla wszystkich czcicieli Świętego Ojca Pio wyjątkowym czasem. Przeżywamy bowiem uroczysty jubileusz 100-lecia od otrzymania przez niego stygmatów oraz 50-lecia od przejścia do domu Ojca.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w XVI Czuwaniu z Ojcem Pio


2018 Rok Ojca Pio:
Pielgrzymka narodowa, spotkania modlitewne i kampanie społeczne, to tylko niektóre elementy obchodów Roku Ojca Pio.
 
 W programie znalazły się między innymi:
- XVI Czuwanie z Ojcem Pio, które odbędzie się w nocy z 16. na 17. czerwca w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach;
- Jubileuszowy kongres Grup Modlitwy św. Ojca Pio, który wraz z czuwaniem modlitewnym odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze w dniach 20-23 września;
- II Kongres św. Ojca Pio, który ponownie w Gdańsku potrwa od 28 do 29 września.
Ważnym elementem uroczystych obchodów Roku Ojca Pio w Polsce będzie także pielgrzymka narodowa do Watykanu i San Giovanni Rotondo. 10 września pielgrzymi wezmą udział w Audiencji Generalnej Ojca Świętego, a 12 i 13 października przy grobie Świętego z Pietrelciny odbędzie się m.in. Msza Święta w języku polskim, konferencja, różaniec.
Obchody Jubileuszowego Roku Ojca Pio zakończą się 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 

16-17 czerwca  Kraków - Łagiewniki XVI Czuwanie z Ojcem Pio
"STYGMATY ŚW. OJCA PIO" to temat przewodni tegorocznej edycji Czuwania z Ojcem Pio w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach. Wszyscy wierni będą mieli okazję ucałować relikwie św. Ojca Pio (zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem tutaj).

Goście Specjalni XVI Czuwania z Ojcem Pio to:

  • JE KS. KARDYNAŁ STANISŁAW DZIWISZ
  • KS. PRAŁAT ANDRZEJ LISZKA
  • KS. KRZYSZTOF ŚLICZNY


Uczestnictwo w XVI Czuwaniu z Ojcem Pio jest bezpłatne, przy czym ze względów logistycznych wierni (szczególnie osoby z GMOP) są uprzejmie proszeni o wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie internetowej.


 Galeria zdjęćwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 637 razy
Opublikowano przez: Krystyna
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone